Pracownie językowe. Trendy 2023.

Dedykowane pracownie językowe, nazywane również laboratoriami, to rozwiązanie znane i rozwijane od niemal trzech dekad. Użytkownicy chwalą je za funkcjonalność, trwałość i doskonały stosunek ceny do jakości. Pracownie MPJ w różnych wersjach są wykorzystywane w ponad 2000 szkół w całym kraju, co świadczy o popularności tego rozwiązania.

Wszystkie obecne i wcześniejsze wersje pracowni językowej MPJ mogą zostać uzupełnione, o bezprzewodowy system testów. To rozwiązanie w połączniu z wielkoformatowym monitorem dotykowym lub tablicą interaktywną znakomicie wpływa na funkcjonalność pracowni.

Jednak oprócz niewątpliwych zalet, jakimi są: symulowanie pracy w małych grupach, kontrola wymowy, możliwość grupowania uczniów w pary i grupy, to rozwiązanie posiada niewątpliwie cechę, która może stanowić problem dla odbiorców.

Tradycyjna pracownia językowa wymaga dedykowanego układu mebli, ponieważ stanowiska uczniów są na stałe połączone kablami z biurkiem nauczyciela. Dla wielu mniejszych szkół, może być do przeszkoda nie do pokonania. Jednak nawet w przypadku szkół o średniej i dużej liczbie sal lekcyjnych może to rodzić problemy, np. w przypadku planowanych remontów i konserwacji.

Odpowiedzią na zapotrzebowanie dopasowania pracowni językowej do dowolnej klasy jest SmartClass. SmartClass to programowa, lub programowo sprzętowa nowoczesna platforma nauczania języków obcych. Podstawowym elementem tego rozwiązania są dwa programy: SmartClass Live i SmartClass Hub. SmartClass Live to bezprzewodowy odpowiednik tradycyjnej pracowni językowej. SmartClass Hub to dodatkowy program, który pozwala na przesyłanie materiałów w czasie rzeczywistym i podczas zajęć zdalnych. Jego niewątpliwą zaletą jest wykorzystanie sztucznej inteligencji, która w czasie rzeczywistym sprawdza wymowę i poprawność wykonywanych zadań.

Zaletą platformy SmartClass jest jej elastyczność. Do prawidłowego działania wymagane są komputer nauczyciela z oprogramowaniem Windows w wersji PRO, punkt dostępu do sieci lokalnej, i stacje robocze uczniów. Jako stanowiska uczniów można wykorzystać dostępne już w szkole komputery, tablety a nawet prywatne urządzenia uczniów (mogą być to również smartfony). Oczywiście nie można zapominać o słuchawkach, które są niezbędnym elementem wyposażenia każdej pracowni językowej.

Platforma SmartClass została stworzona przez zespół doświadczonych nauczycieli języka angielskiego i innych języków obcych. Celem platformy jest maksymalne wykorzystanie możliwości współczesnych technologii audio wizualnych, w tym sztucznej inteligencji w celu usprawnienia procesu nauczania i ułatwienia pracy nauczyciela. Pełna wersja oprogramowania gwarantuje dostęp do tysięcy gotowych zadań i ćwiczeń, które są zgodne z międzynarodowym poziomem nauczania od poziomu A1 do C2. Nauczyciel może również przygotować swoje własne materiały i testy. Może się to wydawać czasochłonne, ale tego typu materiały tworzone przez różnych lektorów mogą tworzyć unikalną bazę materiałów edukacyjnych. Funkcjonalność SmartClass jest imponująca. Do możliwości tradycyjnych pracowni językowych dochodzą dodatkowe możliwości. Przesyłanie obrazów, dzięków, zdalne sprawdzanie zadań wyświetlanych na ekranach uczniów (w tym możliwość indywidualnych konsultacji). Automatycznie sprawdzanie, zadań testów i wymowy (w oparciu o sztuczną inteligencję) również stanowią nieocenioną pomoc podczas zajęć. SmartClass jest rozwiązaniem globalnym dostępnym w wielu krajach Świata i Europy. Od teraz również w Polsce.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Zobacz więcej

Podłoga interaktywna w szkole i przedszkolu.

W dzisiejszych czasach dzieci są coraz bardziej zafascynowane nowymi technologiami i rozwiązaniami interaktywnymi a standardowe metody nauczania nie są już tak efektywne

Ostatni dzwonek…

Laboratoria przyszłości – ostatni dzwonek dla szkół   Tylko do 15 listopada szkoły i prowadzące je samorządy mogą składać wnioski w ramach

Backer OBR Sp. z o.o.

Razem z naszym partnerem, firmą ACS Technologie Teleinformatyczne Sp. z o.o. z Gorzowa Wielkopolskiego wyposażyliśmy w sprzęt multimedialny salę konferencyjną oraz dwie sale narad siedziby firmy Backer OBR Sp. z o.o. w Pyrzycach. Sala konferencyjna została wyposażona w projektor interaktywny Epson EB-680Wi oraz system nagłośnienia marki Ecler. W salach narad zainstalowane zostały monitory LG 55UU640C oraz systemy telekonferencji marki Polycom Trio serii 8800. Inwestor zdecydował także o instalacji wysokiej jakości przyłączy sygnałowych stołowych marki Bachmann.

 

Backer OBR Sp. z o.o.

Szczecińska 22 
74-200 Pyrzyce

Ta witryna używa ciasteczek, korzystanie z serwisu internetowego oznacza akceptację plików cookies.