Produkty

Pracownie terminalowe

Czym jest pracownia terminalowa vCloudPoint?

 

Terminal vCloudPoint to niewielkie urządzenie, umożliwiające pracę na pulpicie zdalnym. Do jednego serwera można bezpiecznie podłączyć nawet 99 użytkowników, którzy jednocześnie i zupełnie niezależnie od siebie korzystają z jego współdzielonych zasobów. Bezobsługowy terminal vCloudPoint typu zero client może automatycznie inicjować połączenie z serwerem i wyświetlać pulpit zdalny na ekranie użytkownika końcowego. Dedykowane oprogramowanie niezbędne do uruchomienia stanowiska terminalowego instalowane jest tylko na serwerze. Procesy obliczeniowe, przetwarzanie danych i zarządzanie również odbywają się na serwerze, poza stanowiskiem terminalowym.

Podobnie jak w komputerze PC, do terminala vCloudPoint należy podłączyć monitor, mysz i klawiaturę. Terminal zużywa niewiele energii (tylko 5W!) i jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Co ważne, na urządzeniu nie są przechowywane żadne pliki użytkownika.

Zastosowanie

 

Terminale vCloudPoint stanowią alternatywę dla tradycyjnych rozwiązań opartych na komputerach PC. Z powodzeniem sprawdzają się w szkołach, firmach, urzędach, bibliotekach, hotelach czy restauracjach. A co najważniejsze poprawiają komfort pracy i zapewniają bezpieczeństwo danych.

 

Pracownie terminalowe w szkołach

 

Pracownie szkolne zbudowane na terminalach to świetne rozwiązanie dla pracowni informatycznej. Jest to alternatywa dla tradycyjnych pracowni komputerowych w szkołach. Zastosowanie terminali komputerowych vCloudPoint niesie ze sobą szereg korzyści: finansowych, związanych z bezpieczeństwem, a także komfortem pracy ucznia oraz nauczyciela. Pracowni terminalowa vCloudPoint to nowoczesna, wydajna szkolna pracownia informatyczna, a także platforma, którą możemy rozbudowywać o dodatkowe komponenty, tworząc np. pracownię językową przyrodniczą, laboratoryjną czy interdyscyplinarną przestrzeń edukacyjną przeznaczoną do pracy projektowej.

schemat Vcloudpoint

Jak działa technologia terminalowa

 

Technologia usług terminalowych vCloudPoint pozwala dzielić zasoby (czas procesora, pamięć operacyjną, przestrzeń dyskową) jednego centralnego komputera – serwera terminalowego – pomiędzy wielu użytkowników. W ten sposób, dzięki wirtualizacji desktopów, do jednego serwera może zostać podłączonych do 99 użytkowników (wirtualnych pulpitów). Dostęp ten jest w pełni niezależny i bezpieczny. Rozwiązanie vCloudPoint jest szczególnie godne polecenia do zastosowań biurowych, w szpitalach, praktykach lekarskich, telecentrach, salach szkoleniowych, kawiarniach internetowych, itp.

diagram-Vcouldpoint

Obejrzyj i sprawdź jak działa technologia terminalowa

Przykładowa realizacja pracowni terminalowej vCloudPoint

Vcloudpoint_pracownia

Pracownie terminalowe – vCloudPoint

FORMULARZ KONTAKTOWY

Wyślij swoje zapytanie

Napisz do nas