Bezpłatne pomoce dydaktyczne

Prowise Presenter

To całkowicie darmowe narzędzie to przygotowywania interaktywnych lekcji, współtworzenia materiałów z innymi nauczycielami (lub uczniami), przeprowadzania testów i współdzielenia materiałów. Posiada bogatą pulę gotowych modeli 3D, zdjęć, map, grafik i multimediów do wykorzystania. Przygotowaliśmy dla Państwa krótkie przewodniki, które ułatwią naukę obsługi nowego narzędzia.

Jak założyć konto?

Po założeniu i aktywacji nowego konta oraz zalogowaniu na stronie presenter10.prowise.com zapraszamy do obejrzenia lekcji wprowadzającej, która w interaktywny i przystępny sposób pokazuje funkcje i sposoby wykorzystania platformy.

Lekcja wprowadzająca Prowise Presenter

 

Dzwonek.pl

Funkcjonalności tego portalu umożliwiają zarządzanie szkołami, klasami oraz zlecanie zadań i przesyłanie własnych materiałów w formie prac domowych i testów, a także otrzymywanie przez nauczyciela szczegółowych raportów pozwalających ewaluować stan wiedzy i postępy uczniów. Do platformy są dostępne interaktywne SAMOUCZKI które ułatwią opanowanie obsługi platformy Dzwonek.pl

 

Dodatkowe materiały na Dzwonek.pl

Poniżej przestawiamy Państwu również listę materiałów, interaktywnych ćwiczeń i e-podręczników, które firmy i wydawnictwa zrzeszone na platformie edukacyjnej Dzwonek.pl udostępniają bezpłatnie. Jednocześnie informujemy, że lista ta stale się powiększa – zachęcamy do częstego odwiedzania strony!

 

eKreda.pl

Strona stworzona również przez firmę Lerarnetic. To rozbudowany portal pozwalający bezpłatnie tworzyć własne zasoby edukacyjne oraz korzystać z ponad sześciuset multimedialnych lekcji stworzonych przez polskich nauczycieli. Dzięki prostym i intuicyjnym w obsłudze narzędziom samodzielnie stworzysz ciekawe materiały multimedialne.

 

easyclass.com

EasyClass to bezpłatna platforma w języku polskim pozwalająca nauczycielom na wykreowanie klasy online, gdzie mogą umieszczać materiały lekcyjne; zarządzać zadaniami, quizami i egzaminami; kontrolować terminy; przyznawać oceny oraz dzielić się opiniami wraz z uczniami i to wszystko w jednym miejscu.

Obejrzyj krótki film wprowadzający, aby dowiedzieć się więcej o platformie easyclass.

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Zobacz więcej

Podłoga interaktywna w szkole i przedszkolu.

W dzisiejszych czasach dzieci są coraz bardziej zafascynowane nowymi technologiami i rozwiązaniami interaktywnymi a standardowe metody nauczania nie są już tak efektywne

Pracownie językowe. Trendy 2023.

Dedykowane pracownie językowe, nazywane również laboratoriami, to rozwiązanie znane i rozwijane od niemal trzech dekad. Użytkownicy chwalą je za funkcjonalność, trwałość i

Ostatni dzwonek…

Laboratoria przyszłości – ostatni dzwonek dla szkół   Tylko do 15 listopada szkoły i prowadzące je samorządy mogą składać wnioski w ramach

Backer OBR Sp. z o.o.

Razem z naszym partnerem, firmą ACS Technologie Teleinformatyczne Sp. z o.o. z Gorzowa Wielkopolskiego wyposażyliśmy w sprzęt multimedialny salę konferencyjną oraz dwie sale narad siedziby firmy Backer OBR Sp. z o.o. w Pyrzycach. Sala konferencyjna została wyposażona w projektor interaktywny Epson EB-680Wi oraz system nagłośnienia marki Ecler. W salach narad zainstalowane zostały monitory LG 55UU640C oraz systemy telekonferencji marki Polycom Trio serii 8800. Inwestor zdecydował także o instalacji wysokiej jakości przyłączy sygnałowych stołowych marki Bachmann.

 

Backer OBR Sp. z o.o.

Szczecińska 22 
74-200 Pyrzyce

Ta witryna używa ciasteczek, korzystanie z serwisu internetowego oznacza akceptację plików cookies.